Stažuotė Lenkijoje

„Kiekvienas, kuris nustoja mokytis – pasensta. Nesvarbu, ar jam 20 ar 80. Kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas“. H. Ford.
„Pavykus įveikti atranką nacionalinės švietimo agentūros įgyvendinamo projekto „Bendrojo ugdymo mokytojų ir bendrųjų dalykinių kompetencijų tobulinimas“ bendrojo ugdymo mokyklų užsienio kalbų mokytojams, kovo 13-17 dienomis išvykau į stažuotę Lenkijoje, Liubline. Stažuotė suteikė galimybę susipažinti su Lenkijos švietimo sistema ir jos etapais, įsigilinti į įtraukiojo ugdymo sistemą, palyginti ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo srityse dirbančių mokytojų kvalifikacijos kėlimo sistemas, susipažinti su profesinio tobulėjimo kokybės didinimo strategijomis. Per penkias stažuotės dienas aplankyta Liublino savivaldos mokytojų kvalifikacijos kėlimo centras, kultūros, švietimo ir tautinio paveldo departamentas, kultūrų susitikimo centras, Liublino profesinio ir tęstinio mokymo mokykla, Liublino miesto švietimo departamentas, UMSC filologijos fakultetas, Liublino konferencijų centras, Liublino vidurinė mokykla, kurios tradicijos siekia 1586m., privati gimnazija, kultūriniai – istoriniai objektai ir kitos lankytinos Liublino vietos. Išklausyta daug pranešimų, stebėta ne viena pamoka, diskutuota ir lyginta, dalintasi patyrimais, metodine medžiaga, kalbinti mokiniai ir studentai, direktoriai, mokytojai ir lektoriai. Užmegzta daug naujų santykių, pabendrauta su nuostabiais aktyviais Lietuvos ir Lenkijos kolegomis. Nuoširdžiai dėkoju mūsų gimnazijos administracijai už galimybę dalyvauti šioje stažuotėje ir kolegų pagalbą. Atsakingai galiu teigti, kad mūsų gimnazija gali drąsiai lygiuotis į kaimyninės šalies aukščiausio įvertinimo sulaukusias institucijas ar net konkuruoti tarptautiniu lygmeniu.”
Anglų k. mokytoja metodininkė Gerda Maskoliūnienė