MOKYKLOS NAUJIENOS
Socialinė – pilietinė veikla

Socialinė – pilietinė veikla

Artėjant Vėlinėms, vis dažniau praeidami ar pravažiuodami pro amžinojo poilsio vietas, matome vis daugiau ir daugiau žvakių liepsnelių. Bet ar kada nors susimastėme iš kur šis paprotys Vėlinių išvakarėse ir Vėlinių dieną lankyti mirusiųjų artimųjų kapus uždegant ant jų žvakelę? Pasirodo, jog tai visai nesena tradicija, atsiradusi tik XIX a. pabaigoje ir išpopuliarėjusi po II Pasaulinio karo. Šis krikščionybės įtakoje susiformavęs paprotys lemia ir pačios žvakės prasmes Pirmiausia. Žvakė yra amžinosios šviesos ir vilties simbolis. Uždegdami žvakę mes linkime mirusiajam ramybės, ir parodome savo tikėjimą.

Šiandien mūsų gimnazijos IG ir IIG klasių mokiniai aplankė senąsias Jašiūnų dvaro kapines, uždegė žvakutes ir prisidėjo prie jų tvarkymo. Dvaro kapinės įkurtos mirus Jonui Sniadeckiui (1756-1830), Vilniaus universiteto rektoriui, astronomijos ir matematikos profesoriui. Šeima palaidojo jį priešais rūmus, miškelyje, kur jis mėgęs ilsėtis. Vėliau čia palaidotas istorikas, publicistas Mykolas Balinskis (1794-1864), psichiatras, Peterburgo karo akademijos profesorius Jonas Balinskis (1824?-1907) bei jų artimieji.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content