MOKYKLOS NAUJIENOS
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS – BIČIŲ VAŠKO ŽVAKIŲ LIEJIMAS

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS – BIČIŲ VAŠKO ŽVAKIŲ LIEJIMAS

Žvakės🕯 nuo seniausių laikų buvo laikomos apsaugos ir dvasingumo simboliu.
Jomis mūsų senoliai pasišviesdavo🔥dirbdami, mokydamiesi, melsdamiesi. Buvo tikima, kad žvakių šviesa apsaugo nuo piktųjų dvasių, sugeria neigiamą energiją, turi gydomųjų galių, bei padeda mirusiesiems rasti kelią😊.
Šiandien mūsų gimnazijos 7 – 8 klasės ir I – II g. klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Žvakių fabrikėlis“🕯. Edukacijos tikslas – supažindinti mokinius su senoviniu amatu – žvakių liejimu, plėtoti jų kultūrinį akiratį, ugdyti kūrybiškumą, puoselėti etninės kultūros tradicijas🌟.
Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie žvakių liejimo tradicijas Lietuvoje ir patys išmėgino žvakių liejimą🪢. Išgirdo istoriją iš kur ir kodėl atsiranda bičių vaškas, sužinojo apie bites ir kuo jos svarbios mūsų kasdieniniame gyvenime. Kiekvienas turėjo galimybę pats sukurti žvakę🧸. Nulietas žvakes mokiniai pasiėmė į savo namus ir turės puikią galimybę sukurti jaukią šventinę atmosferą per artėjančias Kalėdas🎁🎄.
Technologijų vyr.mokytoja Oksana Siliuk

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content