MOKYKLOS NAUJIENOS

PROJEKTAS „STILIZUOTA VERPSTĖ“

2020-ieji paskelbti Tautodailės metais. Tikslas – populiarinti tautinio kostiumo, kalvystės, medžio, skulptūros, keramikos ir kitas tautodailės sritis.

Be tautodailės būtų sunku užtikrinti lietuviškų tradicijų tęstinumą ir išsaugoti etnografinių regionų savitumą.

Visuomenė  ir ypač jaunimas skatinami domėtis tautodailės istorija, suvoktis jos kultūrinę ir meninę vertę. Visoje Lietuvoje rengiamos įvairios parodos ir konkursai, vykdomos veiklos, edukaciniai projektai.

Todėl Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos 5 – IV klasių mokiniai įsitraukė į veiklą ir dalyvavo edukaciniame projekte „STILIZUOTA VERPSTĖ“ , per technologijų pamokas susipažino su tautodailės darbais, jų simbolika (verpstės, langinės) ir pagamino medinę „stilizuotą“ verpstę, kurią dekoravo smulkiomis keramikinėmis mozaikos detalėmis. Mokinių kūrybinis darbas papuošė gimnazijos erdvę.

                                                                              Technologijų vyr. mokytoja Oksana Siliuk

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content