Rgs 06
Tėvelių dėmesiui

Šalčininkuose nuo rugsėjo 19 d. veiklą pradeda „Jaunųjų mokslininkų akademija“, skirta vaikams nuo 5 iki 12 metų. Akademijos tikslas – ugdyti vaikų mokslines, technologines, inžinerines, menines ir matematines (STEAM) kompetencijas.
Pasak „Jaunųjų mokslininkų akademijos“ direktorės Evelinos Lipskajos, „Jaunųjų mokslininkų akademijos misija yra ugdyti ateities išradėjus. Akademijos ugdymo programos yra unikalios, parengtos bendradarbiaujant su universitetų dėstytojais, mokslininkais, pedagogais ir paremtos patirtiniu mokymusi. Tyrinėdami, atlikdami bandymus ir kurdami projektus pasitelkiant išmaniąsias technologijas, vaikai įgyja praktinės patirties, skatinamas jų kūrybiškumas, loginis ir kritinis mąstymas bei noras mokytis“.
Jauniausiems Akademijos studentams (5-8 m. vaikams) siūlomi analogo Lietuvoje neturintys 3D piešimo užsiėmimai. Projektavimas ir konstravimas atliekamas, naudojant pažangiausias 3D piešimo priemones. 3D rašiklio dėka vaikai kurs įvairius kūrinius nuo plokštuminio piešinio iki trimatės konstrukcijos. Taip lavinami vaikų smulkieji motoriniai įgūdžiai, vaizdinė atmintis, loginis ir erdvinis mąstymas, kūrybiškumas, atidumas bei tikslų siekimas.
8-12 metų vaikai Akademijoje susipažins su mokslo pasiekimais ir išradimais, nagrinės inovatyvių technologijų galimybes ir mokysis jas taikyti kūrybiškai, pažins audiovizualines medijas, dirbtinį intelektą, finansines ir saugumo technologijas, lazerių galią, oreivystę. Teoriniai užsiėmimai derinami su praktinių įgūdžių lavinimu, kurių metu Akademijos studentai išbandys profesijas pasitelkę virtualią realybę, konstruos 3D kūrinius, savarankiškai atliks gamtamokslinius ir technologinius tyrimus bei eksperimentus, o visų užsiėmimų metu atliks tęstinį projektinį darbą. Geriausi projektiniai darbai bus atrinkti komisijos ir moksleiviai galės juos pristatyti nacionalinės konferencijos metu, kuri įvyks Vilniuje.
„Jaunųjų mokslininkų akademijos“ programos yra unikalios, paremtos į vaiką orientuotu, patirtiniu bei technologijų grįstu ugdymu.
„Jaunųjų mokslininkų akademijos“ užsiėmimai Šalčininkuose vyks vieną kartą per savaitę.

Daugiau informacijos apie „Jaunųjų mokslininkų akademijos“ užsiėmimus:

Evelina Lipskaja

Direktorė