Kov 26
Prieš brandos egzaminus...

Egzaminų sesija abiturientams įsibėgėja, ir paskutinės dienos ypač svarbios: susisteminti žinias, pastebėti klaidas ir jas ištaisyti, išgirsti naujos reikalingos informacijos. O gimnazijos dešimtokų laukia PUPP.
Todėl lietuvių kalbos pamokos prieš viešojo kalbėjimo įskaitą vyko kitaip: profesionalus aktorius ir lektorius Mantas Cegelskas vedė viešo kalbėjimo praktinius mokymus. Mokė savęs pažinimo būdų, pasitikėjimo savimi, silpnųjų ir stipriųjų pusių įsivardijimo. Pabrėžė kalbos raiškos svarbą, nes viešoje kalboje atkreipiamas dėmesys į balsą, mimiką, kūno judesius.
Mokiniai, atlikdami praktines užduotis, išbandė savo gebėjimus. Galėjo įsitikinti, kad kalbėjimas remiasi trimis svarbiausiais dalykais: žiniomis, vertybėmis, gebėjimu. Kalbėjimo įgūdžiai reikalingi įvairiose gyvenimo situacijose, ne tik mokantis, studijuojant. Tinkamai parengta ir pasakyta kalba atveria naujas galimybes, padeda siekti tikslo, reprezentuoja asmenybę.
Kelios valandos praktinių užsiėmimų padėjo įsivertinti kiekvienam mokiniui savo pasirengimą viešo klabėjimo įskaitai, vyksiančiai po kelių dienų. Ir tos kelios dienos- galimybė patobulinti pasiruoštą kalbą ir suvaldyti didėjantį jaudulį bei nerimą.
Atisveikinome su lektoriumi Mantu dėkodami ne tik už žinias, naujus patyrimus, bet ir gerą nuotaiką, užkrečiantį jaunatviškumą.

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Bagdiulienė