el. dienynu "Mano dienynas"
Vas 07
Netradicinė literatūros pamoka

„Kūryba yra nuolatinis atsinaujinimas, nuolatinė kova su apsileidimu, su sustingimu. Kūryba yra nuolatinis ieškojimas ko nors geresnio ir gražesnio.“ (V.Mykolaitis- Putinas)

Šiais žodžiais šiandien prasidėjo literatūros pamoka 8 ir II g. klasės mokiniams. Ne gimnazijoje, ne – Vilniuje. Vinco Mykolaičio- Putino memorialinio buto – muziejaus gidė papasakojo, kuo garsus Tauro gatvėje 10 numeriu pažymėtas butas. Šiame name 1940- 1944 m. gyveno su universiteto veikla susiję žmonės: Mykolas Biržiška, Konstantinas Jablonskis, Vincas Krėvė, Vytautas Landsbergis – Žemkalnis, Vincas Masiūnas, Georges Matore, Balys Sruoga ir kt.  1944 m. rudenį buvusiame V.Krėvės bute pirmajame aukšte apsigyveno V.Mykolaitis – Putinas. Name dar gyveno : Literatūrologas K.Korsakas, chemikas K.Daukša, filosofas E.Meškauskas. Balio Sruogos bute kurį laiką gyveno rašytojas Kazys Boruta su muzike Jadvyga Čiurlionyte, psichologas A.Gučas. Pirmojo aukšto bute iš kiemo pusės yra gyvenusi muzikologė Ona Narbutienė su mama ir senele, 1947 m. išvežtos į Sibiro tremtį. Tame pačiame bute 1974 m. buvo apsistojusi rusų disidentė, poeto Osipo Mandelštamo našlė Nadežda Mandelštam, o 1975 m.- žymus kovotojas už žmogaus teises Andrejus Sacharovas.
          Tauro gatvės name Nr. 10, trečiame bute gyveno du lietuvių literatūros klasikai. Su šeima čia gyvenęs B.Sruoga. Po jo mirties į butą persikėlė V.Mykolaitis- Putinas ir gyveno dvidešimt metų – ištisą savo vėlyvosios kūrybos laikotarpį.
          Po rimtos , bet labai įdomios ekskursijos po butą- muziejų visų laukė edukacinis užsiėmimas „Žaidžiame poeziją“, kurio metu visi skatinami įsitraukti į kūrybinį procesą, drąsiai kurti, reikšti mintis bei individualiai mąstyti. Edukacijos dalyviams buvo išdalinamos dėžutės su skirtingų autorių eilėraščių žodžiais. Dėlionės principu kuriamas savo eilėraštis ar posmas. Baigus kūrybinį procesą kiekvienas garsiai skaito savo poeziją. Vėliau edukatorius perskaito, kokį eilėraštį iš tų pačių žodžių yra sukūręs vaikų literatūros autorius.